twojeArtykuły.info

Anchor text w tekście

dodany przez mtu - Gru.17, 2010, w kategorii Pozycjonowanie

Nawołując do kilku artykułów, jakie pojawiły się w internecie m.in.

http://www.web-marketing.pl/seo-dopalacz-jeza/

http://www.sprawnymarketing.pl/artykuly/linki-pozycjonujace/

przeciętny pozycjoner zdaje sobie sprawę z wagi jaką należy przywiązać do Anchor w linku. Dla tych co nie wiedzą lub chcą poczytać na temat nowych technik – zapraszam do lektury.

Anchor Text

Co to jest anchor text? Jest to tekst zawarty pomiędzy znacznikami <a href=”#”></a>. Co oznacza, że dla takiego zapisu  <a href=”http://www.twojeartykuly.info/pozycjonowanie/anchor-text-w-tekscie/”>Co to jest anchor text?</a> anchorem będzie Co to jest anchor text?, a link wygląda jak poniżej:

Co to jest anchor text?

Do czego służy odnośnik

Przede wszystkim anchor text przekazuje użytkownikowi czytającemu treść skróconą informację o zawartości odnośnika!! Dlatego też wyszukiwarki uznają, że jest to słowo kluczowe najlepiej opisujące miejsce linkowane, dzięki czemu anchor tekst daje o wiele lepsze rezultaty, niż słowo kluczowe umieszczone w treści strony linkowanej.

Gdzie występują odnośniki?

Anchor text możemy spotkać:

– w linkach przychodzących z innych stron www;

– w linkach wewnętrznych na stronie www;

– w mapie strony;

– na stronie głównej (bardzo ważne).

Pozycjonowanie anchor text dzisiaj

Sytuacja w internecie jest dynamiczna – szczególnie, jeżeli mowa o wyszukiwarce google. Wystarczy spojrzeć gołym okiem, że jednocześnie jej algorytm ewoluuje. Na zagranicznych blogach już teraz można spotkać się ze sformułowaniami, że pięć lat temu istniał głupi google, a teraz mamy do czynienia z mądrym google.

Zgodnie z testami przeprowadzonymi przez ludzi ze świata SEO wyszukiwarka, nadal bardzo dobrze rozpoznaje anchor text i ma on zasadniczy wpływ na pozycję strony internetowej. Sytuacja jednak o tyle się zmieniła, że współczynnik ten stracił na znaczeniu przy pozycjonowaniu krótkich, bardzo mocno obleganych słów kluczowych.

W dawnych czasach najważniejsze dla wyszukiwarki była ilość słów kluczowych użytych na stronie internetowej, liczbie i PR linków oraz anchora tych linków. W tamtym wypadku należało zwiększyć jeden z tych wskaźników, aby osiągnąć efekt.

Teraz nie jest to takie proste i zależy od wielu czynników m.in. powiązanych słów kluczowych, całym kontekście, a także miejsca, w którym znajduje się link oraz LDA (jeżeli chcesz więcej poczytać: po polsku, po angielsku)

Warto zwrócić uwagę, że wyszukiwarka jeszcze w dużej części opiera swój algorytm na starym podejściu. Najlepszym przykładem jest wpływ nazwy domeny na wynik wyszukiwania.

Dodatkowo dla długich zapytań google nie jest wstanie wygenerować wyniku za pomocą nowego algorytmu – zajmuje to trochę czasu.

Jak pozycjonować za pomocą Anchor text

Wyobraźmy sobie, że chcesz wypozycjonować frazę „wakację”. Dla młodej domeny sam proces może zając ponad rok i jak napisałem wcześniej same linki z anchorem mogą nie dać oczekiwanego efektu.

Zamiast tego wydłużamy słowo kluczowe i budujemy kilka pytań wokół niego tak:

* wakacje
* tanie wakacje
* tanie wakacje pakiet
* tanie wakacje all-inclusive

Potem zaczynamy pracować od dna. Tak więc najpierw należy się skoncentrować na rankingu na „tanie wakacje all-inclusive”. Zapytanie nie jest aż tak konkurencyjne, więc