twojeArtykuły.info

Zarządzaj swoimi linkami na WordPressie

dodany przez mtu - sty.30, 2012, w kategorii Wtyczki wordpress

Wtyczka, którą zaprezentuję w tym artykule nazywa się Internal Link Building, i jest dostępna pod tym odnośnikiem – seoroi. Zupełnie przez przypadek natknąłem się na nią rok temu, ale w tamtym okresie nie zdawałem sobie sprawy z możliwości, jakie oferuje wszystkim tym, którzy korzystają ze skryptu WordPress. Dopiero miesiąc temu wykopałem ją i odpaliłem (w między czasie poprosiłem autora o najnowszą wersję). Wtyczka jest alternatywą dla SEO Smart Links. Wcześniej wspomniał o niej także Mendax.

Jak działa Internal Link Bulding?

Za pomocą wtyczki można zarządzać wszystkimi linkami (zewnętrznymi i wewnętrznymi), poprzez dobór słów kluczowych dla danego adresu url. Plugin sam znajdzie frazy we wpisach, stronach i umieści link automatycznie. Możliwe jest masowe dodawanie linków poprzez plik *.csv, ustawianie nofollow do wybranych lokalizacji, ustawianie wielu słów dla jednego adres, jak i wiele adresów dla jednego słowa, a także wykluczenie stron lub wpisów.

Wtyczka wordpress - internal link building

Jak używać wtyczki (tworzenie linku)

Do wprowadzania nowych linków służy formularz, w którym należy podać:

 1. Słowa kluczowe (anchor text) rozdzielone znakiem |
 2. Docelowy adres url lub kilka oddzielone tym samym znakiem.
 3. Ile razy użyć link w poście.
 4. Możliwość ustawienia, że wielkość liter nie ma znaczenia (exact match odznaczony).
 5. Czy link ma być nofollow.
 6. Czy link ma się otwierać w nowym oknie.

Za pomocą wtyczki można ustawić ile linków globalnie będzie wyświetlanych na wpis oraz jak już wspomniałem istnieje możliwość dodania linków masowo za pomocą csv. W wtyczce znajduje się dokładna instrukcja jak to zrobić (jeżeli masz problem z ang napisz to chętnie pomogę).

Dodatkowo możemy ustawiać ilość słów za, przed lub wewnątrz słowa kluczowego – jest to opcjonalne ustawienie, które w mojej ocenie jest mało przydatne.

Korzyści z Internal Link Bulding

 1. Jeżeli często linkujemy do naszych stron, przyjaciół innych blogów można ustawić, żeby link automatycznie się pojawia na określone słowo.
 2. Masowe dodawanie linków zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych.
 3. W połączeniu z wtyczką Seo SearchTerms Tagging 2 daje duże możliwości budowania linkowania wewnętrznego opartego o rzeczywiste wejścia na stronę z wyszukiwarek. W efekcie wzmocnienia tych słów kluczowych i pozyskanie większego ruchu na stronę.
 4. Narzędzie przydatne na zapleczu, gdzie można dokładać dodatkowe słowa kluczowe lub modyfikować bieżące.

Podsumowanie

Wtyczka różni się od innych podobnych niezawodnością i prostotą obsługi, a także możliwością ustawienia niektórych parametrów indywidualnie dla każdego linka. Do wad zaliczyłbym na pewno brak opcji automatycznego dodawania linków dopiero po znaczniku <more> lub po którymś z kolei wystąpieniu słowa kluczowego na stronie, a także brak możliwości wyłączenia linków na poszczególnych stronach.

 

, ,

2 Komentarze dla tego wpisu

 • mtu

  Wtyczka sama znajduje słowo kluczowe w artykule i linkuje zgodnie z ustawieniami oczywiście po opublikowaniu artykułu. Tak wykonuje całą pracę, linki można zmieniać dowolnie.

 • Tomasz Krawat

  Czyli używanie tej wtyczki pozwala na automatyczne dodawanie linków w trakcie, czy też po napisaniu artykułu w WordPress? Po wskazaniu wszystkich niezbędnych parametrów wtyczka wykona za nas formalną pracę z utworzeniem linków? Dobrze rozumiem?
  Ciekawa rzecz w takim razie.

  Pozdrawiam 🙂

Zostaw komentarz

Szukasz i nie możesz znaleźć?

Użyj formularza poniżej, aby znaleźć żądane informacje:

Jeżeli interesuje Ciebie jakiś temat lub chciałbyś go zobaczyć na tym serwisie skontaktuj się z administratorem.

Blogroll

Polecane strony: