twojeArtykuły.info

Jak wybrać domenę internetową?

dodany przez mtu - gru.08, 2010, w kategorii Strony internetowe

Co to jest domena internetowa? Domenę internetową można określić jako unikalny adres, jaki należy wpisać w pasek adresu przeglądarki, aby uzyskać dostęp do danej strony internetowej. Jak wybrać właściwą domenę?

Poza rozwiązaniami darmowymi, których nie polecam jest wiele firm oferujących rejestrację adresów internetowych. Warto przyjrzeć się każdej z nich pod względem zarówno ceny rejestracji, a przede wszystkim ceny przedłużenia jej w kolejnych latach. Najkorzystniej wybrać oczywiście najtańszą.

Najważniejszym elementem przy wyborze domeny internetowej jest sprawdzenie, czy interesujący adres jest dostępny. Zanim podejmiemy próbę znalezienia nazwy własnej strony internetowej warto zastanowić się, jaki ma on być:

możliwie krótki,

łatwy do zapamiętania,

kojarzący się z branżą lub nazwą firmy.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na jego końcówkę np. pl, com, eu, net, org… Końcówkę dobieramy ze względu na wielkość rynku inaczej zakres działania danej firmy i specyfikę serwisu internetowego. Jeżeli firma działa tylko we Wrocławiu to można pokusić się o domenę regionalną (w tym wypadku wroc.pl), która zazwyczaj jest trochę tańsza.

Skoro wiadomo jak należy dobierać nazwę domeny to nie zawsze jest ona dostępna. Sprawdzenie dostępności adresu internetowego między innymi można dokonać przez stronę.

Domenę internetową zazwyczaj rejestruję się na okres jednego roku, po tym okresie należy zapłacić za jej odnowienie. Będzie to koszt roczny, który należy uwzględnić. Dodam tylko, że jeżeli np. zaistnieje potrzeba zmiany usługodawcy to z punktu prawnego nie ma przeszkód, aby to zrobić. Wystarczy powiadomić o zamiarze dotychczasową firmę, która w takim wypadku nałożona jest obowiązkiem przekazania kodów authinfo usługobiorcy, który powinien je przekazać nowej firmie. Termin płatności za domenę nie zmieni się i będzie jak dotychczasowy.

,

Zostaw komentarz

Szukasz i nie możesz znaleźć?

Użyj formularza poniżej, aby znaleźć żądane informacje:

Jeżeli interesuje Ciebie jakiś temat lub chciałbyś go zobaczyć na tym serwisie skontaktuj się z administratorem.

Blogroll

Polecane strony: