twojeArtykuły.info

Jaki hosting wybrać? Vps, dedykowany, darmowy, seo, współdzielony.

dodany przez artykulowo - lis.17, 2011, w kategorii Strony internetowe

Samo zaprojektowanie strony internetowej to tylko jedna trzecia sukcesu, pozwalająca skutecznie zaistnieć w Internecie. Elementy stron www zostały już wcześniej omówione, dla przypomnienia to:

 • domena internetowa,
 • strona www,
 • hosting.

Każda strona ma nieco inne potrzeby, a ceny hostingu wahają się od kilku do kilkuset złotych. Znając możliwości poszczególnych typów hostingu łatwiej wybrać coś dla siebie.

Oczywiście należy zawsze pamiętać o sprawdzeniu danej usługi, na jakie parametry hostingu zwrócić uwagę. W tym wypadku musi on także spełniać nasze wymagania. W zależności od tego jaką stronę chcesz umieścić na serwerze staraj się ją zawsze dopasować do następujących typów, które skierowane są do określonego odbiorcy:

Darmowy hosting

Usługi darmowe doskonale nadają się na poznanie zasad działania hostingu lub prowadzenie strony hobbystycznej. Ciężko sobie wyobrazić stronę firmową na darmowych rozwiązaniach, choć nie oznacza to, że taki hosting w ogóle się do tego nie nadaje. Darmowe hostingi często wyświetlają swoje reklamy, a największym problemem jest to, że nigdy nie masz pewności co do swoich danych i plików zamieszczonych na serwerze. Minusem jest także przenoszenie strony www na inny lepszy serwer. Darmowa subdomena dostępna wraz z takim hostingiem jest nie do przeniesienia. Na szczęście w wielu przypadkach można skorzystać z domeny własnej. Na pewno pomoże artykuł – evive.pl.

Hosting współdzielony (Shared hosting)

Takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Do najważniejszych zalet zaliczyć można cenę. Najczęściej w ofercie współdzielonej oferowany jest tani hosting, miedzy innymi dlatego, że nie daje on nigdy 100 % gwarancji na to, że serwer nie będzie przeciążony. Hosting współdzielony ma także nałożone pewne ograniczenia, które zależne są od usługodawcy wyniki testów – zarabianie-na-blogu. Od droższych ofert różni się przede wszystkim zaniżonymi parametrami tj.

 • przepustowość łącza,
 • obciążenie,
 • limity transferu,
 • miejsca,
 • baz danych,
 • podpiętych domen,
 • ilość zainstalowanego oprogramowania.

Hostingi współdzielone nadają się do stron mniej wymagających jak np. prowadzenie bloga, strona firmowa, strona organizacji lub informacyjna. Nawet mniejsze forum np. dla zamkniętej grupy osób także będzie ok.

Hosting SEO

Hosting SEO to oferta przygotowana specjalnie dla każdego użytkownika, który zajmuje się pozycjonowaniem lub chciałby samodzielnie wypromować swoją stronę w Internecie. Hosting ten jest wykorzystywany do budowy zaplecza pozycjonerskiego. Jak wybrać hosting SEO przedstawia następujący artykuł. Oferta hostingu SEO to dostarczenie dużej ilości adresów IP do wykorzystania dla jednego zakupionego pakietu. Każdy pakiet różni się od siebie ilością adresów IP i parametrami. Jeżeli szukasz takiego hostingu pod zaplecze możesz skorzystać na pewno z oferty hosting SEO.

Serwery VPS

Skrót VPS oznacza Virtual Private Server, czyli wirtualny serwer prywatny. Rozwiązanie skierowane jest do użytkowników bardziej zaawansowanych. W momencie kiedy ograniczenia hostingu współdzielonego, zaczynają być drażniące lub po prostu nie wystarczają – można skorzystać z serwera VPS . Serwer VPS to osobna wirtualna maszyna i gwarancja zasobów określonych w usłudze: określona ilość pamięci ram, pojemność dysku oraz dostęp do procesora. Serwey VPS trzeba umieć skonfigurować, jednak istnieją też oferty VPS managed gotowe do użytku i z administracją. Oferta VPS nadaje się już do poważniejszych stron i portali.

Hosting dedykowany

Ostatnim ważnym typem hostingu jest możliwość wykupienia serwera dedykowanego. Ta oferta przeznaczona jest dla rozbudowanych serwisów internetowych, sklepów, firm związanych z branżą IT szukających poważniejszych rozwiązań. Usługa hostingu dedykowanego gwarantuje dostępność określonej ilości zasobów i jest wydzielonym miejscem specjalnie dla zmawiającego użytkownika. Hostingi dedykowane wykorzystywane są przy następujących portalach:

 • radiach internetowych i TV,
 • czatach,
 • serwisach umożliwiających pobieranie plików lub
 • zakładanie poczty,
 • hostingach zdjęć
 • i wszystkich innych bardzo wymagających stron.

Jak więc widać każdy hosting cechuje się innym zastosowaniem. W głównej mierze chodzi tutaj o to, że nie ma sensu przepłacać za serwer dedykowany jeżeli i tak nie wykorzystamy w pełni jego zasobów. Zaoszczędzone pieniądze można lepiej spożytkować na dopracowanie samej strony.

Słowa kluczowe: Jaki hosting wybrać?, jaki hosting?, hosting stron www, jaki serwer?, hosting www, hosting dedykowany, hosting vps.

Strona została znaleziona przez następujące słowa kluczowe

 • jaki hosting wybrać

,

3 Komentarze dla tego wpisu

 • adam

  Robert, stwierdzili, ze jak juz wykupiłes to moga cię dosłownie olac, często tak jets,nawt gorsze jest to od tych darmowych, bo jak nie płacisz to nie masz na kogo zrzucić. W ddr.pl można wypróbować teraz hosting przez 14 dni chyba i to dobra opcja.

 • mtu

  Dzięki za informację na pewno wezmę pod uwagę, jeżeli będę rozważał zakup usług w tej firmie.

 • Robert Bartak

  Umieszczam informacje tutaj, gdyż to bardzo ważne. Jeżeli zastanawiacie się z jakiej firmy zajmującej się hostingiem skorzystać, to przede wszystkim nie polecam OVH. Naciąłem się bardzo mocno, kiedy z powodu cyt. „too much i/o on infrastructure ” zawiesili mi usługę i poradzili „przenieść dane na inną platformę”. Zbyt dużo wyświetleń strony i stajemy się dla OVH zbędni, gdyż zamiast nas, mogą mieć kilkunastu innych klientów którzy mają 10 wyświetleń strony dziennie (ja miałem na swoim portalu około 20 tyś). Unikajcie ich – próbowałem wyjaśnić sprawę w dziale technicznym, ale mieli mnie w „głębokim poważaniu”, a usługa pozostaje zawieszona.

Zostaw komentarz

Szukasz i nie możesz znaleźć?

Użyj formularza poniżej, aby znaleźć żądane informacje:

Jeżeli interesuje Ciebie jakiś temat lub chciałbyś go zobaczyć na tym serwisie skontaktuj się z administratorem.

Blogroll

Polecane strony: