twojeArtykuły.info

Jakie parametry hostingu?

dodany przez mtu - gru.08, 2010, w kategorii Strony internetowe

Artykuł odpowiada na pytania: Jak wybrać hosting? Co to jest hosting? Co to jest serwer? Hosting można opisać w prosty sposób jako miejsce na komputerze, wirtualna przestrzeń na dysku twardym podłączonym do sieci 24h na dobę 365 dni w roku. Pliki znajdujące się na nim wyświetlają Twoją stronę. Dodatkowo miejsce to jest przeznaczone na zapis korespondencji, jeżeli takową zainstalujemy.

Na rynku istnieje wiele ofert usługi hostingowej, zazwyczaj jest ona częścią lub może być sugerowane przez osoby zajmujące się tworzeniem stron internetowych. Czy należy z nich korzystać?

Nieznajomość branży nie zwalnia nas z pozyskania informacji na temat konkurencji. Nie każda firma oferuje ten sam zakres usług lub możliwości, które się z tym wiążą. Przyglądając się trendom panującym na rynku wydaje się, że często Klient nie interesuje się jakością wykonywanych usług. Nie kieruje się także ceną, ponieważ krótko mówiąc jest leniem. Na rynku pełno jest graczy zapewniających o wyższości swoich usług nad innymi. Nie może zdarzyć się sytuacja, gdy najkorzystniejszą ofertę na rynku przedstawi przedstawiciel ubrany w garnitur umawiający się na spotkanie. Porządną firmę nie stać na bandę mundurowych, którym trzeba zapłacić spore prowizje. Są tańsze sposoby dotarcia do Klienta.

Uważam, że wybór odpowiedniej usługi zależy od niewielkiego zaangażowania. Od razu wspomnę, że wybór darmowego hostingu jest najgorszą opcją z możliwych. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze serwera?

1. Umiejscowienie serwerów. Wyobraź sobie, że Twoja strona znajduje się na serwerze w USA. Po jakim czasie osoba z Polski wyświetli zawartość strony? Szybciej będzie, gdy długość kabla zmniejszy się do 300km.

2. Parametry konta. Należy zwrócić uwagę na miejsce na dysku i miesięczny transfer. W zależności od wielkości serwisu należy dobrać te parametry. Dla zwykłej strony 1-2GB przestrzeni w zupełności wystarczy. Transfer powyżej 4GB miesięcznie ciężko wykorzystać.

3. Ilość oferowanych baz danych MySQL. Ważne, kiedy strona internetowa będzie posiadać system zarządzania treścią. Warto pomyśleć na przyszłość. Internet jest potęgą, idzie naprzód – nie zamykaj się w klatce bez bazy danych.

4. Subdomeny. Pomyśl czy w przyszłości nie będziesz chciał utworzyć dodatkowe strony w innych celach. Do wyboru masz forum, blog, zaplecze(:)), strony dla pracowników, sklep itp. Koniecznie sprawdź ten parametr przy wyborze usługi.

Tekst ten kierowany jest w formie lektury dla osób zainteresowanych kreowaniem własnego wizerunku w internecie. Zwraca uwagę na najważniejsze różnice w usługach hostingowych.

Jeżeli Tobie nie zależy na jakości usług to spraw chociaż, że Twój webmaster będzie miał problem z głowy i nie podejmuj deczyji pochopnie.

Zostaw komentarz

Szukasz i nie możesz znaleźć?

Użyj formularza poniżej, aby znaleźć żądane informacje:

Jeżeli interesuje Ciebie jakiś temat lub chciałbyś go zobaczyć na tym serwisie skontaktuj się z administratorem.

Blogroll

Polecane strony: