twojeArtykuły.info

Kompresja plików i cięcie avi w After Effects

dodany przez mtu - maj.12, 2010, w kategorii Animacje

Okazuje się, że kompresja i export plików w After effects jest bardzo proste, ale wymaga wykorzystania kilku programów oraz odpowiednich kodeków. W wyniku dostaniemy plik o mniejszych gabarytach, co jest niezwykle ważne w przypadku importu ich do animacji flash.

Otwórzmy więc program After Effects CS3 wybierzmy dowolną wcześniej zrobioną animację, załadujmy ją. W celu exportu do pliku *.avi wybieram opcję Composition -> Make Movie… Klikam dwukrotnie na Output Module. Następnie zaznaczam Format Option. Wybieram z dostępnych opcji kodek jak poniżej:

Wybieramy przycisk Render i program zaczyna kompresować animację. Oczywiście w zależności od skomplikowania i czasu trwania, animacja będzie renderowana dłużej lub krócej. U mnie przykładowy plik zajmuje 24,4 Mb.

Do dalszej kompresji animacji zalecam WinAvi Video Converter 10. Ustawienia przedstawiam poniżej:

konwersja animacji - drugi etap

Plik w tej chwili zajmuje 3,18Mb. Teraz jeżeli chcielibyśmy edytować w jakikolwiek sposób plik możemy użyć np. programu VeeDub64. Dzięki temu możemy dowolnie przycinać, ciąć, zmieniać szybkość animacji.

Podsumowując wykonany test dostajemy ośmiokrotnie mniejszy plik, którego jakość jest co najmniej zadowalająca… Możemy wykorzystać animacje na stronie www – poprzez import do flasha lub wysłać do klienta, dla którego wykonywaliśmy reklamę na telebim.

Zapraszam do komentowania.
Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Szukasz i nie możesz znaleźć?

Użyj formularza poniżej, aby znaleźć żądane informacje:

Jeżeli interesuje Ciebie jakiś temat lub chciałbyś go zobaczyć na tym serwisie skontaktuj się z administratorem.

Blogroll

Polecane strony: