twojeArtykuły.info

Pozycjonowanie domeny z polskimi znakami

dodany przez mtu - lis.24, 2010, w kategorii Pozycjonowanie

Geneza:
Chcesz zarejestrować domenę z polskimi znakami kupczęści.com, widać ją pod www.xn--kupczci-e9a80d.com, a jak to bedzię wyglądało po wpisaniu do google? Czy opłaca się rejestrować taką domenę?
W Google strona będzie widoczna jako kupczęści.pl, co oznacza, że wyszukiwarka wyświetla polskie znaki. Jednak są problemy z pozycjonowaniem czegoś takiego? Z racji tego że systemy linkujące nie przewidują obsługi polskich znaków w nazwach domen. Bezpieczniej zarejestrować domenę bez udziwnień.

Indeksuje się wszystko bez przeszkód. Ale w momencie pozycjonowania, są problemy np. z wpisaniem domeny do linkowania z systemów linkujących i programów do obsługi wymiany linków. Dlatego ustawiłem .htaccess z przekierowaniem na:
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} kupczęści.com
RewriteRule ^(.*)$ http://www.xn--kupczci-e9a8od.com/$1 [R=permanent,L]
RewriteCond %{HTTP_HOST} www.kupczęści.com
RewriteRule ^(.*)$ http://www.xn--kupczci-e9a8od.com/$1 [R=permanent,L]

Problem: Ale z wpisywaniem chyba też są problemy bo jak wpisujemy kupczęści.com w przeglądarce, to nie można wyświetlić strony, a jak wyszukuje to jest ok.

Musismy mieć plugin w przeglądarce, który obsługuje translacje znaków na zrozumiałe dla DNS. Firefox ma, IE nie ma domyślnie, Opera też ma.

Wniosek – domeny z polskimi znakami można pozycjonować – ale jest to utrudnione z powodu niedoskonałości systemów linkujących, np. linkme.pl.

Dodatkowo obsługa takich domen u usługodawcy hostingowego może być utrudniona (Cpanel nie obsługuje takowych) oraz możesz napotkać problemy z pocztą, ponieważ programy do obsługi poczty wywalają błąd.

Konwerter polskich znaków:

http://testuj.net/idn-konwerter/index.php?decoded=www.kupcz%C4%99%C5%9Bci.pl&encode=Zakoduj+%3E%3E

,

Zostaw komentarz

Szukasz i nie możesz znaleźć?

Użyj formularza poniżej, aby znaleźć żądane informacje:

Jeżeli interesuje Ciebie jakiś temat lub chciałbyś go zobaczyć na tym serwisie skontaktuj się z administratorem.

Blogroll

Polecane strony: