twojeArtykuły.info

Reklama/y w internecie, formy.

dodany przez mtu - gru.08, 2010, w kategorii Strony internetowe

Reklama internetowa jest formą reklamy, która służy do przesłania informacji marketingowej jak również do pozyskiwania klientów. Stanowi ona  uzupełnienie podstawowych mediów reklamowych takich jak prasa, radio, telewizja. Przykładami takowej reklamy są między innymi strony rezultatów wyszukiwarki, baner (forma przekazu), a także marketing oparty o pocztę elektroniczną.

Aby reklama mogła pojawić się w internecie potrzebne jest specjalne narzędzie- adserwer. Jest to system informatyczny, umożliwiający zarządzanie, raportowanie oraz analizę  wyników internetowych kampanii.

Pierwotnie reklama wysyłana była za pomocą poczty elektronicznej co znaczyło, że miała formę mailingu. W 1993 r powstała przeglądarka internetowa Mosaic, która umożliwiała wyświetlanie ramek oraz grafiki. Od tego czasu reklamodawcy mieli szansę na pozyskiwanie coraz to większej liczby potencjalnych odbiorców. Druga połowa lat 90 XX wieku to rozwój technologii internetowej jak również samej reklamy.

Podstawowe formy reklamy

Baner

Baner to graficzny element reklamowy w kształcie prostokąta.

Billboard

Billboard jest dwukrotnie większą formą tradycyjnego banera.

Skyscraper

Skyscraper to graficzny element reklamowy w pionowej formie banera.

Reklama rozwijana (expand)

Reklama rozwijana to forma reklamy, która ‘rozwija się’ po najechaniu kursorem przez użytkownika.

Pop-up i pop-under

Pop-up i pop-under to graficzne elementy reklamy, które ukazują się w osobnych ramkach przeglądarki internetowej podczas wejścia na daną stronę www.

Toplayer

Toplayer to animacja w technologi Flash, która wykorzystuje efekty dźwiękowe oraz ruchome elementy graficzne.

Interstitial

Interstitial to pełnoekranowa animacja w technologi Flash, wykorzystująca również elementy dźwiękowe.

Reklama scrollowana

Reklama scrollowana to ruchoma forma reklamy, która przesuwa się wraz z przesuwaniem w dół i w górę strony internetowej otworzonej przez użytkownika. Reklama ta występuje w formacie jpg lub gif.

Scroller

Scroller to forma reklamy w postaci przesuwającego się paska na samym dole okna przeglądarki.

Link kursor

Link kursor to reklama w postaci małej formy graficznej, pojawiającej się obok kursora po najechaniu na aktywny link na stronie WWW.

Internet jest najszybszym medium zwiększającym zasięg komunikacji w  historii ludzkości. Stanowi skuteczne narzędzie marketingowe, które można wykorzystać w celu promocji i sprzedaży usługi czy produktu. Dzięki efektywności działań coraz więcej przedsiębiorstw umieszcza operacje reklamowe w świecie wirtualnym.

Zostaw komentarz

Szukasz i nie możesz znaleźć?

Użyj formularza poniżej, aby znaleźć żądane informacje:

Jeżeli interesuje Ciebie jakiś temat lub chciałbyś go zobaczyć na tym serwisie skontaktuj się z administratorem.

Blogroll

Polecane strony: