twojeArtykuły.info

Skąd brać linki?

dodany przez mtu - gru.07, 2010, w kategorii Pozycjonowanie

Jak wiele jest źródeł pod linkowywania własnych stron internetowych trudno sobie wyobrazić. Poza działaniami często spamerskimi, są też takie, które mogę polecić z własnego doświadczenia. Oczywiście niektórzy powiedzą, że spam się opłaca, w myśl „mały wysiłek – duża korzyść”. Zwolennicy tych metod nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, a mogą być nie małe i to dopiero w dalekiej przyszłości(ban).

1. Katalogi.

Sposób stary i sprawdzony – warto pokusić się o kilka wartościowych wpisów w katalogach. Pamiętajmy jednak o tym, że nie należy umieszczać linków zwrotnych, a także o tym, że niekiedy nie opłaca się płacić za takowe wpisy. Polecam szczególnie: dmoz, onet, wp, webwweb.

2. Artykuły.

Proszę nie mylić tego z tzw. Presell Pages, gdyż wartość tych stron jest znikoma. Jeżeli zależy nam na wartościowych linkach warto poszukać serwisów branżowych o tematyce związanej z naszą działalnością. Niekiedy strony takie mogą być katalogiem, forum lub zamieszczają artykuły z wybranego działu wiedzy. Warto też wspomnieć o stronach traktujących o wszystkim, ale dbających o treść wyświetlanych artykułów. Często też na takich stronach trudno będzie zamieścić odpowiedni Anchor Text w tekście, ponieważ moderatorzy uznają go za spam (np. eioba.pl). Niekiedy jednak opłaca się posiedzieć nad artykułem kilka dni, niż wrzucić byle co na tysiące różnych nie mających żadnej wartości stron. Działania takie są długofalowe i jak nie od razu to w przyszłości zwrócą nam się w postaci pozycji, pr, ruchu itp. Polecam także: artelis.pl. Więcej takich stron znajdziemy w wyszukiwarce.

3. SWL – systemy wymiany linków.

Wyróżniamy kilka modeli takich systemów. Mogą być rotacyjne, stałe, systemy sprzedażowe. Systemy rotacyjne charakteryzują się tym, że w krótkim odstępie czasu lub po przejściu robota indeksującego linki są losowane na nowo. Alternatywą w tym przypadku są systemy linków stałych, w których linki raczej nie zmieniają miejsca. Wpisując systemy sprzedażowe miałem na myśli strony, które są pośrednikiem pomiędzy chętnymi na udostępnienie miejsca lub linka na własnej stronie oraz osobami chętnymi do korzystania z możliwości umieszczania linków.

Jest jedna prawda dotycząca tych systemów: „Nigdy nie wykorzystuj strony linkowanej, jako linkującej w systemie”. Zasada działania takich systemów opiera się na tym, że my wyświetlamy linki na swoich stronach internetowych, a w zamian dostajemy punkty, które wykorzystujemy do pod linkowania. W myśl zasady, jeżeli chcemy pozycjonować stronę xyz.pl to nigdy nie instalujemy systemu na tej stronie. Mogę polecić system linkme.

Wymieniłem trzy podstawowe sposoby pod linkowywania stron internetowych. Pamiętaj nie daj się nabrać na rzekome skuteczne działanie różnych automatów i tym podobnych. Liczy się jakość nie ilość.

2 Komentarze dla tego wpisu

  • admin

    Dzięki. Co do zaplecza to wydaje mi się, że to temat na co najmniej jeden długi art. Co do blastów i in. tego typu sposobów po prostu nie jestem ich zwolennikiem. Jeżeli stronę wrzucisz do dmoza to poco niszczyć ją automatami??

  • Dziobek

    Świetny artykulik, chociaż trochę mało tych sposobów na linki. Gdzie choć kilka słów o własnym zapleczu? Programy do Blastowania? Gotowe systemy blastujące (nie mówie tu o SWL)?

Zostaw komentarz

Szukasz i nie możesz znaleźć?

Użyj formularza poniżej, aby znaleźć żądane informacje:

Jeżeli interesuje Ciebie jakiś temat lub chciałbyś go zobaczyć na tym serwisie skontaktuj się z administratorem.

Blogroll

Polecane strony: