twojeArtykuły.info

Struktura elementów stron www

dodany przez mtu - gru.08, 2010, w kategorii Strony internetowe

Z czego składa się strona www? Każda strona internetowa składa się z co najmniej następujących elementów:

– domeny internetowej (unikalnego adresu internetowego);

– miejsca na serwerze (hostingu);

– plików odpowiadających za wyświetlanie faktycznej strony www.

Wybór każdego z elementów ma kluczowe znaczenie dla organizacji. W poprzednich wpisach opisałem, na jakie czynniki zwrócić uwagę przy wyborze domeny, a także hostingu. W tym artykule skupię się na elementach stron internetowych, czyli na trzecim podpunkcie.

Możemy zarówno zlecić wykonanie strony internetowej, jak i wykonać ją samemu. W zależności od stanu wiedzy i doświadczenia najtańszym kosztem nie zawsze będzie zaprojektowanie strony samemu. W przypadku, gdy nie zajmujesz się profesjonalnie tworzeniem stron koszty jej wykonania mogą okazać się o wiele większe niż zakładałeś. Dzieje się tak ze względu na ilość czasu poświęconego tej czynności, przecież będziesz musiał przejrzeć wiele tutoriali, kursów itp. Wierz mi, że nie zawsze wybierzerz najlepsze rozwiązanie, nie mówiąc o tym, że efekt może być mizerny.

Drugą opcją jest zlecenie wykonania serwisu firmie lub osobie, która jest w temacie. Jeżeli strona internetowa zostanie zlecona firmie trzeba się liczyć z tym, że poniesiemy dodatkowe koszta. Firma musi zapłacić swoim pracownikom, opłacić miejsce pracy, zadbać o ZUS – to tylko niektóre ponoszone koszty. Zatem warto rozejrzeć się za fachowcem bez działalności no chyba, że planujemy zbudować autorski projekt dla dużego przedsiębiorstwa. W takim wypadku lepiej skorzystać z firmy. Do rozliczania się ze wspomnianymi „fachowcami” służy umowa o dzieło.

Bez względu na to z kim będziemy współpracować należy zwrócić uwagę to, że niska cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Proponuje zawsze dobrze zapoznać się z portfolio usługodawcy, a także z proponowanym przez niego rozwiązaniem lub poziomem na jakim będzie, jakie elementy zawiera. Do cech dobrej strony internetowej należy:

– użyteczny system zarządzania treścią;

– ciekawy projekt graficzny;

– elementy interaktywne (animacja, ajax)

– całość zoptymalizowana pod wyszukiwarki;

– w ramach różnych potrzeb jeszcze inne elementy;

Zazwyczaj każda firma proponuje zarówno usługi hostingowe, wykonywaniem stron internetowych, rejestracją domen itp. Nie uchroni nas to przed dokładnym sprawdzeniem konkurencji lub przeczytaniem kolejnego artykułu.

Zostaw komentarz

Szukasz i nie możesz znaleźć?

Użyj formularza poniżej, aby znaleźć żądane informacje:

Jeżeli interesuje Ciebie jakiś temat lub chciałbyś go zobaczyć na tym serwisie skontaktuj się z administratorem.

Blogroll

Polecane strony: