twojeArtykuły.info

Wyniki dla słów ogólnych, a miejsca google

dodany przez mtu - lut.07, 2011, w kategorii Pozycjonowanie

Po przeczytaniu artykułu (seoroi) zainteresowało mnie występowanie lokalnych wyników wyszukiwania dla ogólnych słów kluczowych. Okazuje się, że w Polsce sytuacja jest bardzo podobna do tej opisywanej w USA.

Po ostatnich zmianach w wyszukiwarce google – ludzie związani z branżą – mogą być trochę zaskoczeni. Wyszukiwarka bowiem pokazuje wyniki lokalne dla niektórych fraz na mapach miejsc, jeżeli wpiszemy słowo ogólne w zależności od lokalizacji, w jakiej się znajdujemy. Wielu zwykłych sprzedawców, usługodawców może zacierać ręce na taki obieg sprawy.

Zmiana dotyczy bardziej agresywnego umieszczania lokalnych wyników dla fraz głównych. Aby lepiej przedstawić mój punkt widzenia weźmy np. słowo „narty”. Zastanówmy się jakie informację chciałaby znaleźć osoba wpisująca tą frazę? Istnieje kilka powodów:

1. Info o różnych modelach nart i czym się różnią.

2. Znaleźć popularne miejsca na narty.

3. Znaleźć firmy sprzedający odpowiedni sprzęt.

4. Nauczyć się technik jazdy itp.

Do tego czasu google wskazywało wyniki dla wszystkich możliwych opcji za wyjątkiem pkt. 3. i wyświetlało wyniki dla najlepszych stron pod tym słowem. Zdjęcie poniżej pokazuje, że od tej pory internauta dostanie także 7 wyników związanych z lokalizacją IP w jakiej się znajduje:

wyszukiwarka - jak wpłynąć na pozycjęProszę zauważyć, że miejsca zostały dodane za 3 pozycją wyniku organicznego.

Korzyści dla branży SEO

1. Klienci bardzo lubią afiszować się z wynikami wyszukiwania.

2. Klient z polecenia. Skoro mamy możliwości umieszczać firmy na czołowych pozycjach to umieśćmy też następnego 🙂

3. Możliwość dodania informacji o takich wynikach w raportach dla Klienta.

4. Większa prostota sprzedaży fraz lokalnych, jeżeli będą powiązane z mapami google.

Oczywiście wyżej wymienione korzyści wystąpią tylko i wyłącznie dla firm prowadzących całe kampanie marketingowe. Dla przeciętnego pozycjonera sytuacja ta powoduje wiele zagrożeń. Z zasady przyjmuje się, że wprowadzenie usługi miejsc google jest ciosem wymierzonym w branżę seo – artykuł (sprawnymarketing).

Co ciekawe w Polsce algorytm nie został do końca wdrożony, ponieważ pokazuje trochę inne wyniki wyszukiwania (niektóre z nich są identyczne) dla słowa narty wrocław.

wyniki lokalne dla fraz ogólnychwyniki lokalne dla głównych słów kluczowychDodatkowo po prawej stronie możemy zauważyć mapkę na której też są rozbieżności, z tymi zauważonymi dla słowa narty.

Podsumowanie

W wyszukiwarce na polskim rynku działa jeszcze nie dopracowany algorytm, który już an stałe pojawił się w USA, dzięki czemu coraz bardziej można zauważyć wpływ wyników lokalnych na wyniki ogólne w wyszukiwarce. dlatego też rodzi się pytanie, czy google nadal będzie podążał w tym kierunku? Czy nie długo możemy spodziewać się podobnych zmian w wynikach organicznych?

,

Zostaw komentarz

Szukasz i nie możesz znaleźć?

Użyj formularza poniżej, aby znaleźć żądane informacje:

Jeżeli interesuje Ciebie jakiś temat lub chciałbyś go zobaczyć na tym serwisie skontaktuj się z administratorem.

Blogroll

Polecane strony: