twojeArtykuły.info

Jak nie okłamywać własnych statystyk? Analytics na wordpress’ie

dodany przez mtu - gru.02, 2010, w kategorii Strony internetowe

Jeśli przebywasz często na własnej stronie, twoje odwiedziny mogą w pewnym stopniu wpływać na statystyki strony. Poniższy artykuł dotyczy statystyk Analytics z gotowym rozwiązaniem dla wordpress’a oraz dla osób ze stały ip.

Warto pamiętać, że własne odwiedziny też są odzwierciedlane w Analytics. Wiadomo że, jeśli odwiedza cię kilka tysięcy osób dziennie, to nie ma się czym przejmować, ale w przeciwnym przypadku, gdy odwiedziny wahają się pomiędzy 100-200 – masz widoczny wpływ na poszczególne parametry.

Analiza:

Odwiedziny: Jeżeli każdego dnia po kilka razy wchodzisz na swoją stronę to dla 200 odwiedzin możesz być odpowiedzialny nawet za kilkanaście procent z nich.

Odsłony stron: Jeżeli wielokrotnie w ciągu kilku minut odświeżasz stronę, w celu zbadania poprawności wprowadzonych zmian to jeżeli założymy, że przeciętny internauta oglądnie co najwyżej dwie podstrony to podobnie statystyki mogą być dużo zawyżone.

Średni czas spędzony w witrynie: Jeżeli masz stronę otwartą przez cały dzień, podczas gdy przeciętni internauci pozostają na stronie do kilku – kilkunastu minut to ta statystyka nie wypada obiektywnie.

Na każdą badaną statystykę masz wpływ w odmienny sposób.

Wpływ tej działalności można ograniczyć.

Fałszowanie statystyk Analytics dzięki przedstawionym tu rozwiązaniom nie występuje. Opcja nie jest dostępna na darmowych serwerach, których użytkownicy nie posiadają dostępu do kodu strony.

Poniższe przykłady należy wkleić w miejsce kodu Analytics lub innego.

1. WordPress – poniższy kod wyłączy śledzenie Analytics podczas, gdy odwiedzający jest zarejestrowany, ale nie w przypadku, gdy widnieje jako „subskrybent”. Śledzenie nie właczy się dla administratora, edytorów i innych.
<?php
$loggedin = is_user_logged_in();
$canedit = current_user_can(„edit_posts”);
if(!$loggedin || ($loggedin && !$canedit)) {
?>

###tu wstaw kod odpowiedzialny za Analytics###

<?php } ?>

2. Wtyczka dla WordPress WP Google Analytics – pozwala na automatyczne dodanie kodu śledzenia odwiedzin i posiada potrzebne opcje, dzięki którym nie będziesz wywoływał kodu przy swoich odwiedzinach. Dodatkowo możesz jej używać w przypadku, gdy pozwalasz czytelnikom na rejestrację profilu.

3. Blokowanie adresu IP za pomocą PHP – działa tylko, gdy masz stałe IP, możesz tą metodę zastosować w każdym CMSie obsługiwanym przez PHP:
<?php
$wlasne_ip = „127.0.0.1”; // zmień na własne IP

if($_SERVER[‚REMOTE_ADDR’] != $wlasne_ip) {
?>

###tu wstaw kod odpowiedzialny za Analytics###

<?php } ?>

Stosowanie powyższych metod spowoduje, że statystyki będą obiektywne, a z takich informacji wyciąga się trafne wnioski.

Artykuł zaczerpnięty z www.jak-stworzyc-strone.pl

,

Zostaw komentarz

Szukasz i nie możesz znaleźć?

Użyj formularza poniżej, aby znaleźć żądane informacje:

Jeżeli interesuje Ciebie jakiś temat lub chciałbyś go zobaczyć na tym serwisie skontaktuj się z administratorem.

Blogroll

Polecane strony: