twojeArtykuły.info

Blaupunkt Moby Blue 0009/1312 mam wreszcie!!

dodany przez mtu - cze.16, 2014, w kategorii Różne

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Blaupunkt Moby Blue 0009 (w tytule jest 1312, bo to są bardzo podobne urządzenia). Zamieszczam poniżej kilka poglądowych zdjęć (bo sam szukałem i nie znalazłem przed zakupem). Wracając do opisu urządzenia nie będę skupiał się na kopiowaniu parametrów technicznych, a tylko na kilku cechach, które w moim odczuciu są istotne.

Wady Moby Blue

Przede wszystkim nie spodziewałem się, że urządzenie zajmuje aż tyle miejsca. Na ulotkach reklamowych wygląda bardziej poręcznie (choć wymiary są podane to trzeba doliczyć trochę miejsca na rurę).

blaupunkt 0009 zdjęciePo drugie pomimo zachwalanej niemieckiej automatyki irytuje mnie, że nawet jeżeli temperatura w pomieszczeniu osiągnie zakładany poziom to wiatrak cały czas działa (fajnie by było, jakby się wyłączał), a muszę powiedzieć, że nie należy do najcichszych nawet na najniższych obrotach – oczywiście funkcja chłodzenia wtedy nie działa, dzięki czemu jest niższy pobór prądu.

Przeczytałem, gdzieś na forach, że wylot do rury jest nieszczelny i muszę przyznać, że trochę jest (ale bez przesady).

W polskiej wersji instrukcji nie ma pełnego tłumaczenia (na szczęście dołączono pełną angielską instrukcję).

Na ulotce producenta jest informacja, że urządzenie posiada funkcję ogrzewania – niestety model Blaupunkt Moby Blue 0009 nie potrafi ogrzewać, w przeciwieństwie do Blaupunkt Moby Blue 1312.

Jeszcze muszę dodać, że nie ma takiego czegoś, jak 4 kierunkowy nawiew powietrza – nawiew jest, ale regulacji kierunku nawiewu praktycznie nie ma (jeżeli mam być szczery to istnieją blaszki do regulacji pionowej, ale nie zmieniają one kierunku powietrza).

Zalety Blaupunkt 0009/1312

blaupunkt 1312 zdjęcieMuszę przyznać, że klimatyzator przenośny ma bardzo mocny wentylator.

Pilot i wyświetlacz są bardzo czytelne i łatwe w użytkowaniu.

Urządzenie posiada osłonę na okno, co jest bardzo dużą zaletą.

Kolejną zaletą są kółka, dzięki którym można swobodnie przemieszczać Blaupunkta.

Funkcja timera pozwala włączyć lub wyłączyć urządzenie po określonym czasie.

Klimatyzator przenośny Blaupunkt – podsumowanie

blaupunkt klimatyzator przenośnyOgólnie pomimo wielu wad jestem zadowolony z zakupu. Jestem szczęśliwym posiadaczem dopiero kilka dni, więc na pewno nie mogę do końca wypowiedzieć się o funkcjonalności tego klimatyzatora przenośnego. Nie było jeszcze upału 🙂 Jeżeli nurtują Cię pytania dotyczące tego klimatyzatora to użyj funkcji komentarza. Zawsze możesz zostawić swoją opinię 🙂 Pozdrawiam

 


AKTUALIZACJA

Po miesiącu użytkowania muszę stwierdzić, że klimatyzacja schładza skutecznie moje 13mkw pomieszczenie. Jednakże muszę dodać także jedną wadę (przedstawioną na poniższym zdjęciu). Spodziewałem się po takiej firmie jak blaupunkt rozwiązania problemu odprowadzenia wody… A tak musiałem zastosować własne rozwiązanie.

odprowadzenie wody klimatyzator przenośny blaupunkt

 

 

 

Zostaw komentarz

Szukasz i nie możesz znaleźć?

Użyj formularza poniżej, aby znaleźć żądane informacje:

Jeżeli interesuje Ciebie jakiś temat lub chciałbyś go zobaczyć na tym serwisie skontaktuj się z administratorem.

Blogroll

Polecane strony: