twojeArtykuły.info

Jak wzmocnić long-tail na wordpressie?

dodany przez mtu - sty.22, 2012, w kategorii Wtyczki wordpress

W tym artykule chciałbym przedstawić wtyczkę pt. SEO SearchTerms Tagging 2, która bezpośrednio wpływa na wzrost wejść z długiego ogona na stronie opartej o skrypt wordpress. Dodatkowo wtyczka posiada wiele ciekawych funkcji, a jej konfiguracja nie zajmuje wiele czasu – jest banalna.

Opis wtyczki

Dlaczego wybrałem właśnie tą wtyczkę? Odpowiedź jest prosta zbiera ona informacje – na jakie słowa kluczowe zanotowano wejścia internautów z wyszukiwarki na daną podstronę i wyświetla te słowa na stronie. Dodatkowo możliwe jest wyświetlenie w panelu bocznym:

 • ostatnio wyszukanych słów;
 • losowych słów kluczowych dla całej witryny;
 • najbardziej popularnych dla całej strony;
 • najbardziej popularnych dla danej kategorii.

Wewnątrz każdego posta można ustawić:

 • ilość wyświetlanych słów kluczowych;
 • tekst lub kod html przed linkami, pomiędzy linkami;
 • konwertować słowa na linki;
 • wyświetlać ilość wejść dla danego słowa;

Seo Search Terms 2 Tagging

Promowanie starych artykułów

Słowa rzadko występujące są usuwane z bazy po wyznaczonym przez użytkownika czasie. Opcją wartą uwagi jest możliwość promowania artykułów bez ruchu. W praktyce oznacza to, że wpisy są publikowane na nowo w sposób automatyczny. Wtyczka pokazuje informację. kiedy opublikuje następny wpis. Proponuje rozważyć tę opcję tylko w określonych sytuacjach. Jeżeli strona internetowa posiada archiwum to wpisy będą przenoszone ze starszych miesięcy do aktualnego.

Z drugiej strony pozwala to na indeksowanie starych artykułów poprzez pokazywanie ich na stronie głównej, dzięki czemu dany post może także „nabrać wejść” z wyszukiwarki na określoną grupę słów kluczowych i jednocześnie wzmocnić poprzez wyświetlenie słów w poście.

Wtyczka posiada jeszcze wiele dodatkowych ustawień jak np. możliwość usuwania określonych słów kluczowych. Istnieje możliwość wyświetlenia postów bez ruchu, jak i statystyk dla słów.

Podsumowując wtyczka nawet bez włączonej opcji promowania, która może namieszać na blogu, stronie www daje niesamowite możliwości rozszerzenia, wzmocnienia długiego ogona dla całej witryny, jak i poszczególnych postów. Aktualnie jestem w trakcie testowania, tej wtyczki z włączoną opcją promowania. Zachęcam do zadawania pytań w komentarzach.

Strona została znaleziona przez następujące słowa kluczowe

 • wordpress najpopularniejsze słowa wejść z google:

,

1 Komentarze dla tego wpisu

 • admin

  Przed włączeniem wtyczki:

  Odsłon miesięcznie:3353
  Gości dzisiaj:44
  Gości miesięcznie:2358
  Gości dziennie:84

Zostaw komentarz

Szukasz i nie możesz znaleźć?

Użyj formularza poniżej, aby znaleźć żądane informacje:

Jeżeli interesuje Ciebie jakiś temat lub chciałbyś go zobaczyć na tym serwisie skontaktuj się z administratorem.

Blogroll

Polecane strony: