twojeArtykuły.info

Jak sprawdzić czy artykuł jest plagiatem?

dodany przez mtu - gru.06, 2010, w kategorii Darmowe narzędzia

Wpadłem na pomysł, żeby napisać jak sprawdzić tekst pod kątem oryginalności i opublikował program do sprawdzania plagiatu. Wydaje się, że dla ludzi będących pozycjonerami nie jest to w ogóle problem, ale dla nas zwykłych małych ludzików już może być:). Temat wydaje się być użyteczny dla nauczycieli, dziennikarzy i bóg wie komu jeszcze….

Na pewno jednym z najlepszych sposobów jest strona copyscape. Wierzcie mi, że wiele razy próbowałem i za każdym razem, gdy opisywane poniżej metody zawodziły ta okazywała się wyjątkowo skuteczna. Metoda ta ma jedną wadę do wyszukiwarki należy podać adres strony www. Jest jednak i na to obejście wystarczy opublikować tekst na minutę np. w wordpressie wkleić adres i zbadać czy tekst jest plagiatem. W dalszej kolejności stronę taką można usunąć.

Drugim opisywanym sposobem jest wklejanie losowych zdań do wyszukiwarki google.pl Wadą tego rozwiązania na pewno jest czasochłonność, jednak wydaje się ona jedną ze skuteczniejszych form sprawdzania oryginalności. Dodatkowo można pokusić się o skrypt sprawdzający automatycznie wklejone teksty. Skrypt taki znajduje się na stronie -> antyplagiat w internecie

Można także skorzystać z płatnych rozwiązań takich jak: www.plagiat.pl lub http://www.plagiatstop.pl.

Wyczytałem także, że strona www.dustball.com/cs/plagiarism.checker, jest skuteczna jednak gdy wkleiłem tekst z jednej z podstron to algorytm nie wskazał, że tekst jest plagiatem. Może strona ta jest przydatna przy sprawdzaniu oryginalności tekstu napisanego po angielsku?

Strona została znaleziona przez następujące słowa kluczowe

  • antyplagiat online
  • jak sprawdzic plagiat
  • antyplagiat online darmowy
  • plagiat jak sprawdzić
  • program sprawdzajacy plagiat
  • sprawdzanie plagiatu online
  • program do sprawdzania plagiatu online
  • sprawdzic plagiat

,

3 Komentarze dla tego wpisu

Zostaw komentarz

Szukasz i nie możesz znaleźć?

Użyj formularza poniżej, aby znaleźć żądane informacje:

Jeżeli interesuje Ciebie jakiś temat lub chciałbyś go zobaczyć na tym serwisie skontaktuj się z administratorem.

Blogroll

Polecane strony: