twojeArtykuły.info

Odchudzanie postaci w Photoshopie

dodany przez Darix - lut.08, 2013, w kategorii Adobe Photoshop CS6

W swoim tutorialu chcę przedstawić Wam jak łatwo można odchudzić postacie lub innymi słowy wyszczuplanie sylwetki. Czasami myślimy sobie, że na zdjęciu wyglądamy grubiej niż zwykle, dlatego też pokaże Wam jak w prosty sposób można odchudzić się w programie Adobe Photoshop CS6.

Zaczynamy od wczytania zdjęcia, na którym będzie wykonywany retusz.

Następnie w opcji : FILTR wybieramy SKRAPLANIE. (filter > liquify)

photoshop skraplanie

Potem pojawi nam się okno z naszym zdjęciem. Po prawej stronie mamy małe menu, w którym możemy zmieniać rozmiar i nacisk pędzla. W lewym górnym rogu wybieramy narzędzie: Zawijanie w przód (Forward Warp).
Po kliknięciu pojawi nam się pędzel w kształcie koła z krzyżykiem w środku. Musimy całą postać zmniejszyć, przy użyciu właśnie tego narzędzia. Pamiętajmy jednak, że jest to narzędzie, które zniekształca naszą postać, dlatego podczas pomniejszania postaci nasze tło również będzie ulegało zmianie. Ważne jest by zdjęcie było na takim tle, ażeby podczas przeróbki nie wyglądało źle tzn. odradzam zdjęć, na których są rzeczy kwadratowe, prostokątne itp., dlatego, że stracą one swój właściwy kształt.

Zawijanie w przód photoshop

Jeżeli coś nam nie wyjdzie możemy cofnąć naszą czynność przy użyciu narzędzia : Zrekonstruuj (Reconstruct). Wówczas najeżdżamy kursorem na część, która nam nie wyszła i poprawiamy ją za pomocą tego narzędzia.

Zrekonstruuj Photoshop

Następnie w celu zaakcentowania odchudzenia możemy powiększyć oczy naszej postaci. W tym celu wybieramy narzędzie zwane WYBRZUSZENIEM (Bloat) i klikamy najpierw na jedno, następnie na drugie oko.

wybrzuszenie adobe cs6

Jeżeli powiększyliśmy już oczy naszej postaci klikamy OK. Zadanie wykonane. Otrzymaliśmy odchudzoną postać.

odchudzanie postaci photoshop

Czy ten post okazał się pomocny? Skomentuj.

, ,

Zostaw komentarz

Szukasz i nie możesz znaleźć?

Użyj formularza poniżej, aby znaleźć żądane informacje:

Jeżeli interesuje Ciebie jakiś temat lub chciałbyś go zobaczyć na tym serwisie skontaktuj się z administratorem.

Blogroll

Polecane strony: